Dom mieszkalny- Myślec, gmina Stary Sącz

dom myślec

Dom mieszkalny miejscowość Myślec, gmina Stary Sacz – projekt 2018/2019

Pozwolenie na budowę

styczeń 2019 rok, budowa w trakcie…

Warunki zabudowy

Ograniczenie w powierzchni zabudowy, długości elewacji frontowej i obowiązującej linii zabudowy, wysokość pod okap, rozczłonkowana bryła, kat nachylenia 35-45stopni… te i inne wymagania w Warunkach Zabudowy nałożył Urząd na Inwestora którego marzeniem był parterowy dom o nowoczesnej bryle.

Zaprojektowaliśmy budynek, który przy niewielkiej powierzchni zabudowy w pełni realizuje program funkcjonalny dla 4 osobowej rodziny. Budynek parterowy, złożony jest z trzech przenikających się brył z otwarciem na południową i zachodnią stronę działki z widokiem na las.

Forma Budynku

Bryła budynku została rozczłonkowana poprzez trzy przecinające formy które rozdzielają również funkcję budynku na część dzienna i nocna. Budynek został nakryty dachem wielospadowym. Część dzienna została przedłużona w stronę ogrodu i częściowo nakryta dachem.

Funkcja Budynku

Od strony północnej zlokalizowane jest wejście do budynku. Z wiatrołapu -holu możemy bezpośrednio wejść do części dziennej oraz do domowego biura. W wiatrołapie znalazło się miejsce na szafę na wierzchnie ubrania.

Na wprost wejścia otwiera się widok na ogród oraz na część dzienną z jadalnią, po prawej stronie znalazła się garderoba z przejściem do pomieszczenia gospodarczego, z którego możemy wyjść na zewnątrz do gospodarczej części ogrodu. W pomieszczeniu gospodarczym znajduje się pralka, suszarka oraz urządzenia techniczne, szafa do przechowywania narzędzi ogrodowych. Kuchnia została oddzielona od części dziennej drzwiami przesuwnymi. W kuchni znajduje się trzon kuchenny składający się z części przyściennej, wyspy oraz zabudowy szaf stojących, podświetlana witryna na porcelanę. Widok z kuchni otwiera się na taras z basenem ogrodowym. Do kuchni przylega niewielka spiżarnia.

Część nocna- prywatna oddzielona od części dziennej. Każda z sypialni ma widok na ogród i sporych rozmiarów szafę. Jedna z sypialni została zaprojektowana dla nastolatki i tu powstał pomysł podziału pokoju na część nocną i dzienną. Na dole umieściliśmy garderobę i miejsce do przyjmowania gości, na antresoli zlokalizowaliśmy część sypialną- materac wypełniający całą przestrzeń z poduchami do beztroskiego wylegiwania się oraz miejsce do rozwijania pasji i odrabiania lekcji …

Informacje

Dom Myślec – budynek mieszkalny jednorodzinny zlokalizowany w m. Myślec koło Starego Sącza.
Powierzchnia użytkowa 165m2.

Dom Myślec